Valdovų rūmų muziejus virtualioje erdvėje – visiems žmonėms su negalia

2015 m. VšĮ 3D Vilnius įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Nuotolinis pažintinis pasivaikščiojimas po Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus“. Jis yra skirtas visiems žmonėms su negalia, neturintiems galimybių realiai apsilankyti rūmų ekspozicijose ir susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija gyvai.

Projektas prieinamas visiems norintiems interneto svetainėje http://3dvilnius.lt/valdovurumai nuo 2015 metų gruodžio 23 d. visiškai nemokamai.

Unikalus šis projektas yra tuo, kad panaudotos naujausios technologijos ir projektas pritaikytas žmonėms su negalia (išskyrus regos). Virtualus turas prasideda Katedros aikštėje prie pagrindinio įėjimo į Valdovų rūmus, kur 360 laipsnių panoraminėje nuotraukoje galima apžiūrėti išorinį Valdovų rūmų fasadą ir aplinką, bei šalia esantį paminklą Gediminui. Matyti ir dalis Katedros aikštės, Gedimino bokšto. Toliau einama į visų ir apžiūrinėjamos kelios menės su įvairiais eksponatais. Iš viso galima apsilankyti 44 ekspozicijų salėse ir erdvėse. Kiekvieną erdvę galima apžiūrėti iš visų pusių, vaizdą priartinti iki detalių. Taip pat galima apžiūrėti ir grindis bei lubas.

Valdovų rūmų 3D turas yra unikalus projektas Lietuvoje, kadangi jame pateikiamas ne tik muziejaus vaizdas, bet ir tekstinė informacija lankytojams. Technologinės galimybės leidžia integruoti ir vaizdo bei garso medžiagą, tačiau šiame projekto etape daugiausiai dėmesio skirta vaizdui ir tekstui.

Tai ypatinga proga apžiūrėti šį svarbų visai Lietuvai objektą neišeinant iš namų.

Virtualus 3D apsilankymas Valdovų rūmuose bus naudingas visiems Lietuvos žmonėms ir užsienio svečiams, besidomintiems Lietuvos istorija ir norintiems su jos artefaktais susipažinti iš arčiau nors ir virtualiai.

Projekto autorius VšĮ „3D Vilnius“.
Projekto partneris Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.
Projektą iš daliesfinansuoja Lietuvos kultūros taryba.

2web                3web

4web                5web

Visos teisės saugomos
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas