Kviečiame aplankyti unikaliąją Druskininkų gydyklą!
Prieš daugiau nei 220 metų, 1794 m. didysis Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Augustas Poniatovskis savo dekretu paskelbė Druskininkus gydomąja vietove. Tačiau, pasak istorinių šaltinių, dar iki tol vietiniai gyventojai buvo atradę gydomojo purvo ir mineralinių šaltinių naudą, gydėsi patys ir kvietė atvykti kitus.
Svarbiausias Druskininkų objektas – visus metus veikianti gydykla – pradėta statyti 1954 m, o duris atvėrė 1960 m., joje buvo įrengtos 72 kabinos, skirtos purvo procedūroms atlikti.
Rekreacinės architektūros pavyzdys iliustruoja sovietų kolonijinės kultūros hibridiškumą – jame derinami imperinio neoklasicizmo elementai su vietos folkloriniais elementais. Šios gydyklos projekto autorius – V. Ulitka. Gydyklos fasade įmontuotos dailininko B. Klovos granito mozaikos „Ratnyčėlė“ ir „Nemunas“.

Druskininkų gydykla – pagrindinė kurortinio gydymo įstaiga.
Ji pastatyta ant mineralinių šaltinių, todėl procedūroms naudojamas mineralinis vanduo į gydyklą patenka tiesiai iš gręžinių (gylis apie 300 m) esančių gydyklos parko teritorijoje, o gydomosios durpės kasamos iš karjero, esančio Mašnyčių kaime.
2003 m. darbą pradėjo rekonstruota gydykla. Buvo suderintos šiuolaikinės technologijos ir šimtametė kurortologijos patirtis bei tradicijos. Įrengtas visas sveikatingumo kompleksas: modernios 23 purvo, 18 mineralinių vonių, mineralinio vandens baseinas su povandeninėmis srovėmis, garinė pirtis, poilsio kambariai, žiemos sodai, mineralinio vandens biuvetė Gydyklos viduje.
Visos gydomosios procedūros atliekamos naudojant natūralų mineralinį vandenį ir gydomąjį purvą. Druskininkų gydykloje naudojami mineraliniai vandenys priskiriami chloridinių natrinių kalcinių mineralinių vandenų grupei ir pagal mineralizaciją yra mažos, vidutinės, aukštos mineralizacijos ir sūrymai.

Daugiau informacijos

Taip pat primename, kad Druskininkų gydykla pritaikyta ir žmonių su negalia lankymui.
Daugiau informacijos apie tai

Visos teisės saugomos
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas