Kaip Vytauto Didžiojo Universiteto aplinka pritaikyta neįgaliesiems studentams

Universiteto administracija glaudžiai bendradarbiauja su Studentų atstovybe, siekdama užtikrinti kuo geresnį rezultatą – kaip įmanoma tobuliau pritaikyti Universiteto aplinką neįgalių studentų poreikiams.

Universitetas suteikia daug lengvatų studentams, turintiems negalią, tiesiog reikia nebijoti ir patiems jų prašyti. Ieškok, klausk ir rasi atsakymus į visus Tau rūpimus klausimus šiose vietose:

* Studentų reikalų tarnyboje (S. Daukanto g. 27 (210-211), LT-44249, Kaunas, tel.: (8-37) 32 79 77) – ten dirbanti studentų su negalia koordinatorė Aušra Martinkėnienė tikrai padės.
* Studentų atstovybėje (S. Daukanto g. 27-201, LT-44249, Kaunas, Tel.:(8-37) 32 79 71).

Studentai, kuriems sunku atvykti į universitetą, gali naudotis autobusiuko paslaugomis. Tereikia pateikti prašymą Dienos užimtumo centre.

Pasitaiko, kad kartais negali atvykti į paskaitas, tačiau nereikia nusiminti – dažnai dėstytojai patalpina savo studijų medžiagą intranete “First Class”.

2006 metų pavasarį dvi studentės, Rūta Kupčinskaitė ir Vaida Tarvydaitė, ėmėsi iniciatyvos ištirti, kaip Universiteto aplinka pritaikyta neįgaliesiems studentams. Tyrimo išvados buvo tokios:

* Gedimino g. 44. Pritaikytas neįgaliesiems. Judėjimo negalią turintys studentai nesusidurs su jokiomis kliūtimis.

* Centriniai Rūmai (S. Daukanto g. 28). Pritaikyti neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią. Galima patogiai patekti į auditorijas, Mykolo Riomerio teisės skaityklą bei Mažąją salę – yra keltuvas ir liftas. Tualetai pritaikyti.

* Vileikos g. 8. Yra pandusas, liftas ir automatinės lauko durys, patekti galima atvykus autobusiuku. Tačiau ne visos auditorijos prieinamos dėl slenksčių, o tualetai visai nepritaikyti.

* K. Donelaičio g. 52. Pastatas prieinamas neįgaliesiems, yra užvažiavimas prie įėjimo, liftai. Pirmajame aukšte įsikūręs Neįgaliųjų reabilitacijos centras. Antrajame aukšte yra trys skaityklos. Pagrindinėje Vaclovo Biržiškos skaitykloje yra vieta, specialiai skirta dirbti neįgaliajam su kompiuteriu.

* Laisvės al. 53. Pirmame aukšte iki lifto yra įrengta rampa.

* K. Donelaičio g. 60, Gimnazijos g. 7. Šie trys pastatai kol kas nėra prieinami studentams, turintiems sunkią judėjimo negalią, tačiau yra stengiamasi šią problemą išspręsti.

Jei taip nutiko, kad turi paskaitą auditorijoje, į kurią patekti negali, kreipkis į Studentų atstovybę ar Studentų reikalų tarnybą, kad būtų pakeista auditorija.

Būk drąsus, ieškok pagalbos ir visais įmanomais būdais aktyviai dalyvauk akademinės bendruomenės veikloje – juk studentavimo metai turi būti gražiausi mūsų gyvenime.
“Viskas prasideda nuo mažų žingsnelių ir svarbu, kad neįgalieji siektų savo tikslų ir norų. Juk mes visi lygus, visi vienodi,”- tokiomis mintimis pasidalino VDU studentė Rūta Kupčinskaitė, turinti vaikščiojimo negalią.

Informacijos šaltinis: www.vdusa.lt

Visos teisės saugomos
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas